Kontaktuppgifter

 Kontakta Ekobrottsmyndigheten

Om du har frågor om innehållet på denna webbplats eller vår brottsförebyggande verksamhet kan du vända dig till någon av våra kontaktpersoner, se nedan. Har du frågor av mer allmän karaktär som rör ekonomisk brottslighet eller ekobrottsmyndighetens verksamhet, kontakta Ekobrottsmyndigheten

Tipsa oss

Vill du tipsa om ekonomisk brottslighet eller anmäla misstänkta brott kan du vända dig till vår tipsfunktion här: Tipsa oss

Centralt, huvudkontoret

Stefan LundbergStefan Lundberg, centralt ansvarig

Tel: 010 – 562 91 18 E-post: stefan.lundberg@ekobrottsmyndigheten.se

 

 

 

 

Carin SundhageCarin Sundhage, strategisk analytiker

Tel: 010 – 562 93 46 E-post: carin.sundhage@ekobrottsmyndigheten.se

 

 

 

 

Henrik LundinHenrik Lundin, samordnare

Tel: 010 – 562 91 72 E-post: henrik.lundin@ekobrottsmyndigheten.se

 

 

 

 

Stockholm/Uppsala

Lars ElmquistLars Elmquist, kriminalinspektör

Tel: 010 – 562 92 32 E-post: lars.elmquist@ekobrottsmyndigheten.se

 

 

 

 

Göteborg

Gunilla Olsson, kriminalinspektör

Tel: 010 – 562 93 23 E-post: gunilla.olsson@ekobrottsmyndigheten.se

 

 

 

 

Malmö

Carina TelsingCarina Telsing, kriminalinspektör

Tel: 010 – 562 95 46 E-post: carina.telsing@ekobrottsmyndigheten.se

 

 

 

 

Linköping/Örebro

Tony JacobssonTony Jacobsson, handläggare

Tel: 010 – 562 98 72 E-post: tony.jacobsson@ekobrottsmyndigheten.se

 

 

 

 

Umeå/Sundsvall

Mats SjölundMats Sjölund, kriminalinspektör

Tel: 010 – 562 98 16 E-post: mats.sjolund@ekobrottsmyndigheten.se